24.03.06 dzieci z grupy IV zdobyły dyplom eksperta od bezpieczeństwa
24.03.06 roku w Miejskim Centrum Kultury Zawarcie odbył się Miejski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Reprezentantami naszego przedszkola na tym konkursie byli: Martyna Piasek, Kuba Kraciuk, Karol Kaczuk – Kuziak, dzieci miały trudne zadanie musiały przekonać jury konkursu, że przedszkolaki wspaniale radzą sobie ze znajomością przepisów ruchu drogowego, podczas zabaw w domu, przedszkolu, na wakacjach. Doskonale radziły sobie również z rozwiązaniem krzyżówki oraz szyfrogramu. Przedszkolaki do zabawy zagrzewał wesoły Tygrysek Lupo – maskotka Policji.

24.01.06 R. DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dnia 24 stycznia odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla naszych kochanych gości przygotowaliśmy zaproszenia, upominki oraz program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce a na koniec życzenia i buziaczki. Ale to nie koniec przygotowaliśmy również poczęstunek i sami nakryliśmy do stołów. Wiemy, że nasze Babcie i Dziadkowie „ten dzień” będą długo pamiętać.

GALERIA 1

GALERIA 2

21.12.05 R. DZIECI Z GR. II i IV POJECHAŁY DO DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ
21.12.05r. Spotkanie z pensjonariuszami Domu Opieki Społecznej Dzieci z gr. II i IV przygotowały przedstawienie: „Jasełka” i „W pracowni Św. Mikołaja”. Wspólnie z mieszkańcami Domu Opieki Społecznej mieszczącego się przy ul. Podmiejska Boczna, śpiewały kolędy a na pamiątkę tego spotkania podarowały kolorowe choinki. Przygotowany program wywołał wiele uśmiechów i wzruszeń. Na długo pozostanie w sercach dzieci i osób starszych.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W PRZEDSZKOLU NR 7
16.11.05 roku dzieci z grupy III i IV pojechały do Przedszkola nr 7 „Bajkowy Świat”. Już w samym progu powitali nas – Dawid i Mikołaj - chłopcy z grupy sześcioletniej, zapraszając serdecznie na przedstawienie pt. "Opowieść o misiu i znakach drogowych”.
Niebezpieczne zdarzenia, które nasilają się w naszym kraju zmusza nas pedagogów do organizacji zajęć dydaktycznych, które pomagają przeciwdziałać złu. Samodzielność dziecka, musi być bardziej wyposażona w umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już zaistnieją – w zdolności radzenia sobie z sytuacją trudną. Małe dzieci charakteryzuje brak przewidywania skutków w podejmowaniu działań, słaba kontrola własnych emocji i duże uzależnienie od grup rówieśniczych. W połączeniu z niewielkim doświadczeniem życiowym i małą umiejętnością radzenia sobie z różnymi problemami, stawia dzieci w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Bardzo ważną rolę, w takim działaniu, spełnia literatura dziecięca, która pomaga nam w rozmowach o niebezpiecznych sytuacjach, w jakich może znaleźć się dziecko, kiedy będzie samo w domu, na ulicy, w parku, co ma zrobić, kiedy ktoś zapuka do drzwi, kiedy zadzwoni telefon, jak ma się zachować, kiedy nieznajomy będzie zapraszał je do samochodu.
W celu utrwalenia naszych wiadomości z zakresu tematyki „bezpieczny przedszkolak”, skorzystaliśmy z zaproszenia pani Renaty Kuraszkiewicz z przedszkola nr 7, która z grupą dzieci sześcioletnich przygotowała dla nas przedstawienie „O misiu i znakach drogowych”, quiz utrwalający wiedzę dotyczącą znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego oraz konkurs plastyczny „ukryty znak drogowy”. Nasze spotkanie odbyło się w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze, mali aktorzy byli wspaniali co było widać po dzieciach z jak wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie oraz jak chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez panią Renatę. Dzieci miały okazję do zdobycia i utrwalenia wiadomości z zakresu zasad ruchu drogowego, umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach zrozumieć potrzebę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dowiedzieć się jak uniknąć niebezpiecznych zdarzeń i zdobyć świadomość, że w razie wypadku mogą liczyć na pomoc służb ratowniczych oraz ich bliskich, ale przede wszystkim że same muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Dzieci bardzo zadowolone z dużym bagażem wiadomości serdecznie podziękowały za możliwość uczestniczenia w bardzo pouczającym zajęciu dydaktycznym oraz za dyplom, który otrzymały na zakończenie spotkania a w ramach nawiązanej współpracy, tym razem my, serdecznie zaprosiliśmy dzieci z przedszkola nr 7 do naszego przedszkola.

GALERIA 1

GALERIA 2