06.12.2007 MIKOŁAJKI
06.12.06 roku tradycyjnie już jak co roku w naszym przedszkolu Panie z naszego przedszkola przedstawiły dla dzieci bajkę. Tym razem była to bajka pt. "ZŁOTA KACZKA" Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o młodym drwalu. Po przedstawieniu wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o Mikołaju „Ho! Ho! Ho!” ten okrzyk znają wszyscy. Tym razem Mikołaj zawitał do Przedszkola gdy dzieci oglądały bajkę i zostawił prezenty w salach. Dzieci bardzo się zdziwiły gdy weszły do swoich sal i zobaczyły prezenty.

Spotkanie z Czarodziejem
11 grudnia 2007 r. odbyło się spotkania z Czarodziejem, który wprowadził przedszkolaki w krainę czarów i iluzji. Czarodziej zaprosił do zabawy asystentów( Klaudię i Kamila), którzy pomagali przy wykonywaniu niezwykle trudnych sztuczek. Pewnie, dlatego tak się udały. Serdecznie dziękujemy mamie Kubusia za pomoc w zorganizowaniu tak sympatycznego pełnego humoru spotkania.

29.11.2007r. Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej pomysłową "Głowę dyniową"
Jak co roku zainteresowanie konkursem było bardzo duże za co serdecznie dziękujemy. Rano 28 i 29 listopada 2007 roku zaczęły gościć w naszej przedszkolnej szatni wytwory wyobraźni naszych wspaniałych dzieci i ich rodziców, naprawdę nie przesadzam ale „głowy dyniowe” były niesamowite i do tego wykonane z taką wyobraźnią, że musieliśmy w tym roku pokazać to światu. Zorganizowaliśmy dzięki pomocy mamy Anastazji , za co serdecznie dziękujemy, wystawę na Poczcie Głównej przy ulicy Jagiellończyka. Wystawa jak opisuje Pani Anna Wlaźlak w Tygodniku pracowników POCZTA POLSKA „…okazała się sukcesem. Każdy klient podziwiał pomysłowość przedszkolaków, a nawet znaleźli się tacy, którzy chcieli zakupić eksponowane prace.” Dzieci wraz z rodzicami wykazali się świetną wyobraźnią, co spowodowało niesamowitą konkurencyjność wśród prac. Komisja oceniająca nie była w stanie spośród 45 „głów dyniowych” wyłonić jednego zwycięzcę więc nagrodzono wszystkich na balu andrzejkowym gdzie dzieci odebrały dyplomy i nagrody.

29.11.2007 Bal andrzejkowy. Dzień wróżby i tajemniczej magii
„Dawno, dawno temu w przedostatni dzień listopada w przeddzień Andrzeja wszystkie panny chciały dowiedzieć się o swojej przyszłości, były ciekawe co je w życiu czeka. Andrzejki są tradycją ludową wieczoru wróżb, jest to dzień szczególny, tradycja pielęgnowana i obchodzona od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. „ Ten dzień u nas był niezwykły dzieci prezentowały wykonane przez rodziców stroje, wspólnie bawiąc się przy dźwiękach znanych utworów tanecznych. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i z ręki. Można też wróżyć samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Zgodnie z tradycją przedszkolaki wzięły udział w andrzejkowych wróżbach przygotowane przez Panie z wszystkich grup wiekowych, każdy mógł odwiedzić salę i dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości . Dzień pełny humoru, magicznej atmosfery i wspaniałej zabawy, dzieci swobodnie odwiedzały sale, gdzie były przygotowane różne wróżby, bawiąc się spędziły wspaniale dzień czarodziejskiej mocy. Na zakończenie balu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej pomysłową „głowę dyniową”. Dzieci wraz z rodzicami wykazali się świetną wyobraźnią, co spowodowało niesamowitą konkurencyjność wśród prac. Komisja oceniająca nie była w stanie spośród 45 „głów dyniowych” wyłonić jednego zwycięzcę więc nagrodzono wszystkich biorących udział w konkursie na balu andrzejkowym, dyplomem i pamiątkową nagrodą.