07.01.2005 BAL KARNAWAŁOWY
gospodarze powitali przede wszystkim wszystkie dzieci w pięknych przebraniach oraz przybyłych gości Murzynka Bambo(pani Daria z gr. III), Lacky Lucka(pani Danusia gr. IV), Kalinke( pani Basia z gr.I), Potahontas(pani Jadzia z gr. III)i Haneczkę(pani Małgosia z gr. IV). Witamy wszystkich tych, którzy chcą się z nami bawić, lubią bajki, niespodzianki i tańczyć. Zaproszenie wszystkich do wspólnego tańca przy piosence „Kaczuchy”. Nasi goście bardzo chcieli pokazać nam jak bawią się dzieci w innych krajach, na innych kontynentach.
Tak więc skorzystaliśmy z zaproszenia, połączyliśmy saneczki w kulig i ruszyliśmy przy piosence " Dzyń, dzyń, dzyń"- Smerfna zima najpierw do Czech tam powitała nas Haneczka, która była smutna, bo Rumcajs razem z Cypiskiem poszli do lasu i jeszcze nie wrócili. Jednak nasza obecność bardzo ją ucieszyła i pokazała nam jak tańczy się poleczkę przy piosence „Skakńska poleczka” Cuki.
Serdecznie podziękowaliśmy i wsiadając na saneczki popędziliśmy przy piosence" Dzyń, dzyń, dzyń" do Rosji tam powitała nas Kalinka i zaprosiła nas do wspólnego tańca przy piosence „Kalinka” pokazując nam jak się tańczy.
Dalej pojechaliśmy do Afryki zabierając ze sobą Kalinkę. Powitał nas tu nasz koleżka Murzynek Bambo ucząc nas piosenki jego plemienia „O alele”. Bawiliśmy się jeszcze przy piosence „Makumba” Big Cyc naśladując ruchy Bambo.
Z uśmiechem radości, zadowolenia zabraliśmy Murzynka ze sobą na Dziki zachód tam powitali nas Lacky Luck i piękna indianeczka Potahontas przy piosence „Bonanza”. Piękna Potahontas zaprosiła nas do tańce wokół ogniska przy piosence„Apacze” Ennio Morricone, a Lacky Luck przy piosence „Konik na biegunach” Urszula.
Podziękowaliśmy za miły pobyt i zaprosiliśmy Potahontas i Lacky Lucka do Polski. Po powrocie wspólnie zatańczyliśmy przy piosence „Przyjaciel wie” w myśl że wszyscy możemy być przyjaciółmi na końcu nie mogło zabraknąć oczywiście „Krakowiaczka”
Gdy skończyliśmy tańczyć i na chwile ucichła muzyka dzieci usłyszały dzwoneczki Mikołaja i pobiegły do okna, ciesząc się na jego widok i głośno zapraszając zaśpiewały przy piosence „Ding Dong” Ich Troje. Mikołaj powitał dzieci i poprosił aby usiadły po turecku. Dzieci złożyły przysięgę grzeczności. Na koniec Mikołaj rozdał dzieciom prezenty i zaprosił do zabawy.

Podziękowanie wszystkim dzieciom za miłą zabawę na balu karnawałowym, a rodzicom za pomoc w organizacji.